Magazine
Contact
Home
'Art and Communication' maakt netwerken eenvoudig
Congreszalen, evenementenhallen, vliegvelden en andere plaatsen waar veel mensen samenkomen dienen ook als ontmoetingsplek, waarbij netwerken en kennis delen belangrijke waarden zijn. Het innovatieve ‘Art and Communication’ combineert beeldende kunst met social media en maakt netwerken eenvoudiger Ă©n inspirerender.



Art & Communication bestaat uit drie componenten: een led-scherm, artistieke beeldanimaties en een Wireless Sensor Network (WSN). Dit draadloze netwerk bestaat uit kleine sensoren die in de vloer of het plafond worden aangebracht. De bezoekers krijgen een 'node' bij binnenkomst, verborgen in een sleutelhanger, armband of andere gadget. De node communiceert met het netwerk. Hierdoor worden de bewegingen van bezoekers geregistreerd en zichtbaar gemaakt op het led-scherm.

Lisa van Noorden ontwikkelde dit concept voor de Jaarbeurs in Utrecht. Naar verwachting gaat het project eind dit jaar van start. Architectenbureau 123DV tekende voor het ontwerp van de nieuwe vleugel. De technische realisatie wordt onder andere met Chess uitgevoerd. Aan de ontwikkeling van ‘Art and Communication’ is veel onderzoek voorafgegaan.  Lisa: "Nieuwe media en technologie zijn niet meer weg te denken uit de manier waarop wij vandaag de dag communiceren. De combinatie met beeldende kunst maakt netwerken ook tot een artistieke belevenis...”

Tijdens een evenement bewegen bezoekers in de ruimte, praten met elkaar, ontspannen, eten, drinken en lopen weer verder. Gezamenlijk creeĂ«ren zij onbewust een lijnenspel. Waar hun wegen kruisen ontstaan kleurrijke animaties. Lisa: “Qua animatie is alles mogelijk. Van een gekleurde stip die over een scherm beweegt tot een kunstzinnige fractal die verandert. Animaties kunnen afgestemd worden op de locatie, het evenement of aan de organisatie, maar ik geef er natuurlijk mijn eigen artistieke draai aan.”

Art & Communication biedt ook commercieel mogelijkheden. In de bezoekers-node kan informatie geladen worden zoals het bedrijfsprofiel en interesses. Met een druk op de node kan de bezoeker zijn informatie delen met andere bezoekers. Opgeslagen informatie kan later gedownload worden via het web. De bezoeker kan eenvoudig nagaan met wie hij op het event gesproken heeft en wat het profiel is van zijn gesprekspartner. Visitekaartjes worden zo verleden tijd.

Via het web kan ook de organisator voorafgaand, tijdens en na het evenement contact leggen met bezoekers. Behalve voor het delen van informatie kan de node gebruikt worden als betalings systeem voor entrée, consumpties en parkeren.

Info: www.lisavannoorden.nl

2010-10-21
Gesponsorde links

Was de vorige beurs een fiasco?
Trek bezoekers naar uw beursstand met de bewegende presentatiesystemen van Pre-Motion. Ontvang in 3 minuten een huurofferte.

Volg ons op

       
Elke twee weken op de hoogte van het belangrijkste nieuws op het gebied van vakbeurzen, publieks-beurzen en expo-evenementen. Dat kan met de gratis
e-nieuwsbrief van Expovisie.
Nieuwsbrief Nieuwsbrief
juni | juli | »»
Beursagenda Branceagenda
Webdesign - Hosting - Techniek: Qball Internet BV